Press "Enter" to skip to content

Dlaczego kwestia piękna dla kobiet i mężczyzn jest tak ważna?

Nie ma co ukrywać, że każda kobieta XXI wieku chce wyglądać pięknie, nie zapominając o Panach, którzy coraz częściej korzystają z usług kosmetycznych. Obecnie zarówno Panie jak i Panowie zwracają coraz większą uwagę na zdrowie, dobre samopoczucie i wygląd zewnętrzny. Każdy nowy trend wchodzący na rynek jest momentalnie akceptowany, większość czerpie inspiracje przyczyniając się do rozwoju tego unikatowego kierunku jakim jest kosmetologia. Jednak czym zajmuje się ta gałąź nauki?

Otóż nie tylko sprawianiem, że ciało staje się piękniejsze, a dusza otrzymuje w zamian relaks – ma również ona wiele wspólnego z dietetyką. Powinniśmy dbać o siebie nie tylko zewnętrznie, ale i wewnętrznie – zbilansowana dieta, w której zawarte są owoce, czy warzywa bogate w witaminy wpływa korzystnie na kondycję naszej skóry oraz samopoczucie. Każda kobieta lubi być doceniana i zauważana przez innych, a szczególnie przez płeć przeciwną. Odwiedzając salony piękności czy SPA oczekujemy, że po wyjściu będziemy młodsze o co najmniej kilka lat. Lubimy odwiedzać te miejsca, bo odpoczywamy od codziennych obowiązków i pozbywamy się stresu jaki nam towarzyszy w codziennym życiu. Kosmetologia stworzona jest dla nas, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, ponieważ pozwala ona na optyczne upiększenie świata. Mężczyźni to obecnie kilka procent klientów, jednak z biegiem czasu ta liczba zdecydowanie wzrośnie.

Jest to zadziwiający fakt, że coraz więcej Panów dba o siebie. Na tą chwilę niektórzy jeszcze nie czują się zbyt komfortowo pod względem opinii innych ludzi, by po raz pierwszy umówić się na konsultacje ze specjalistą. Uważają, że osoby z ich otoczenia będą postrzegały ich w negatywny sposób. Obecnie, wielu mężczyzn woli zrobić w drogerii małe zakupy w postaci maseczek do twarzy, peelingów czy kremów o działaniu dostosowanym do potrzeb skóry niż myśleć o wizycie u kosmetologa. 

Obserwując kulturę wschodu można zauważyć, że kosmetologia i kult idealnej tekstury skóry typowej mieszkanki Chin, który jest tam rozpowszechniony – dla nas Europejczyków jest wzorem! Polka, by dorównać pielęgnacji jaką praktykuje mieszkanka Wschodu, musiałaby wstawać kilka godzin przed budzikiem, by odbyć rytuał piękna, który jest częścią dnia tamtejszej kobiety.

Każda kultura praktykuje kosmetologię na własny sposób, wymyśla innowacyjne rozwiązania, wyróżnia się spośród większości coraz to nowszymi pomysłami. 

Możemy jedynie przypuszczać, że za kilkanaście lat temat starzenia się skóry będzie zapomniany, a my staniemy się światową, wiecznie młodą armią ludzi, zaludniającą planetę na której kwitnie życie.

Izabela Żondełek  

izabela.zondelek@soimed.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi