Press "Enter" to skip to content

O Projekcie SoiMed

1. Co niesie za sobą wyrażenie „SoiMed”?

a) z języka francuskiego: „Ja Med(yk) – czyli stricte środowisko powiązane z naukami medycznymi. Studenci medycyny, lekarze i inne typowe zawody związane z medycyną.

b) z języka angielskiego: „Więc Ja Med(yk?) – mającego wymiar zdziwienia, że właśnie po części stałeś/-aś się medykiem (oczywiście w ogólnym znaczeniu). Jeżeli chociaż raz przez Twoje postępowanie życie/zdrowie ludzkie zostało uratowane – to już tkwi w Tobie pierwiastek medyka.

c) kiedy przeczytamy wyraz od tyłu, ukaże się nam „Demios”, czyli „lekarz ludowy”, św. Damian: patron lekarzy, farmaceutów, aptekarzy, akuszerek, chirurgów, dentystów, fizyków, wytwórców substancji chemicznych, mędrców, uczelni medycznych itp. To właśnie On będzie patronem naszego projektu, scalając wszystko w jedną całość i nadając sens wszystkiemu co będziemy robić, aby świat zmieniać na lepsze. 

2. Czym będziemy się zajmować?

a) przede wszystkim tym co wynika z wyrażenia „SoiMed”, czyli będziemy organizacją zrzeszającą osoby powiązane z naukami medycznymi oraz pokrewnymi.

b) w wymiarze wirtualnym: będziemy publikować artykuły dla ludzi, którzy będą poszukiwać rzetelnego źródła informacji; udzielać e-konsultacji; e-korepetycji oraz publikować e-czasopismo.

c) w wymiarze realnym: będziemy przeprowadzać akcje charytatywne, wykłady oraz szkolenia dla różnych grup wiekowych i społecznych – o tematyce szeroko pojętego zdrowia i życia ludzkiego. 

3. Do czego dążymy?

a) przede wszystkim do szerzenia wiedzy wśród społeczeństwa nt. zdrowia i życia ludzkiego. 

b) aktywizacji młodzieży w celu odciągnięcia ich od zgubnych nałogów na rzecz pomocy bliźniemu.

c) uzdrowienia ludzkości – może się to wydawać utopią, ale nikt nie zabroni nam tego osiągnąć!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszego projektu:

Jeżeli chcesz dołączyć do naszego zespołu i zmieniać świat na lepsze: 

Przejdź do paska narzędzi